Секс на првиот состанок - кога е дозволен? | За Здравје


Error message

  • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

ЉУБОВ И СЕКС

Секс на првиот состанок - кога е дозволен?

 

Девојките го избегнуваат сексот на првиот состанок бидејќи сметаат дека ќе остават негативен впечаток кај партнерот, и целосно се во право. Но, постојат моменти кога сексот на првиот состанок едноставно е дозволен и оправдан. Кога?

Сакате да го преболите бившиот

 

Ако сакате да се забавувате за да ги отргнете мислите од вашиот бивш, сексот на првиот состанок е добра работа, но бидете сигурни дека вашиот партнер го сака истото и не ви препорачуваме партнерот да е од вашата околина.

 

Пријатели сте веќе долго време

 

Ако двајцата го сакате тоа, а притоа сте добри пријатели веќе години наназад, немате потреба да се плашите дека сексот ќе ви наштети. Едноставно препуштете се ќе бидете презадоволни, а воедно и зближени.

 

На одмор

 

Одлична авантура на одмор, без обврски познатства, без ризик по вашиот углед. Едноставно што треба да внимавате е контарацепцијата, и уживајте.

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER