vw_bolesti_b | За Здравје


Error message

  • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

БОЛЕСТИ - Б

                           
                           
                           
                       
  • Блумов синдром – или преосетливост на сончева светлина

    Блумовиот синдром е релативно ретко заболување кое е пренесува од родител на детe автозомно-рецесивно. Овој синдром е доста тежот тип на заболување, a животниот век на лицата со Блумов синдром ретко поминува 20 години. Блумовиот синдром главно се карактеризира со преосетливост на сончева...

  • Bigorexia (преокупираност со развој на мускули)

    Преголемата преокупираност за развој на мускулатурата може да предизвика пореметување на сликата на телото слична на анорексија. Бигорексијата (мускуларна дисморфија) денеска погаѓа околу стотина илјади мажи. За некои мажи изградбата на мускулите е толку важна па поради престојот во теретаните...

Pages

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER