vw_bolesti_dzh | За Здравје


Error message

  • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

БОЛЕСТИ - Џ

                           
                           
                           
                       
  • Џардијаза – цревна инфекција со Giardia lamblia

    Џардијазата е цревна инфекција која се карактеризира со абдоминални грчеви, абдоминална подуеност, гадење и воденеста столица. Џардијазата е предизвикана од микроскопскиот паразит, кој припаѓа во групата на протозои, наречен Giardia lamblia. Оваа протозоа се наоѓа особено во пределите со лоша...

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER