vw_bolesti_g | За Здравје


Error message

  • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

БОЛЕСТИ - Г

                           
                           
                           
                       
  • Главоболка

    Што е главоболка? Главоболките се слаба до многу силна болка во еден или повеќе делови на главата или задниот дел на вратот. Има разни видови на главоболка и разни причини за појава на истите. Иако се болни и непријатни, главоболките најчесто не се индикатор за некое посериозно заболување и...

  • Granuloma inguinale

    Причини за настанување Причинител на болеста е бактеријата од групата клебсиела - Calymmatobacterium granulomatis. Клиничка слика После инкубација од 2-3 месеци, на местото на заразата настануваат една или повеќе пустули кои егзулцерираат, кои се шират и меѓусебно конфлуираат....

Pages

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER