vw_bolesti_j | За Здравје


Error message

  • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

БОЛЕСТИ - Ј

                           
                           
                           
                       
  • Рак на јајници –дефиниција, симптоматологија, дијагноза, начини на лекување и превенција

    Автор: спец. д-р Милорад Ристески, гинеколог, акушер ПЗУ “Фемини Медикал” - Скопје Што претставува ракот на јајници? Ракот на јајниците претставува малигна болест која највеќе ги зафаќа жените во перименопаузата и постменопаузата, но може да се развие и кај млади жени. Симптомите на ракот на...

  • Јуинг (Ewing) сарком – симптоми и лекување

    Што е Јуинг сарком? Јуинг саркомот е форма на рак на коските кој најчесто се јавува кај тинејџерите, иако може да се појави на било која возраст. Почесто се јавува кај машкиот пол, и се смета дека тоа е резултат на побрзиот раст на коските кај машката популација. Јуинговиот сарком учествува...

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER