vw_bolesti_p | За Здравје


Error message

  • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

БОЛЕСТИ - П

                           
                           
                           
                       
  • Пријапизам – продолжена и болна ерекција

    Пријапизам е состојба на пролонгирана ерекција на пенисот. Несаканата, перзистентна ерекција не е предизвикана од сексуална стимулација или дразба и најчесто е болна. Пријапизмот е состојба која бара итен медицински третман со цел да се спречи ткивното оштетување, кое би резултирало со...

  • Пост-оргазмична депресија или депресија после секс

    Дали сте депресивни после сексот? Се чувствувате чудно, нервозно и многу непријатно. Чудно чувство на депресија ве обзема после секој оргазам? Најверојатно страдате од пост-оргазмична депресија, состојба на која денеска укажуваат многу стручњаци. Oваа состојба сеуште не е добро дефинирана,...

Pages

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER