vw_bolesti_zh | За Здравје


Error message

  • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

БОЛЕСТИ - Ж

                           
                           
                           
                       
  • Жешки стапала

    ДефиницијаЖешки стапала - сензацијата која што предизвикува чувство дека Вашите стапала се многу жешки може да биде од среден или силен степен. Во некои случаи, сензацијата може да биде толку силна што може да предизвика и проблеми со спиењето. На жешкото стапало можат да му бидат придружени и...

  • Карцином на желудник

    Карциномот на желудникот може да се појави во било кој дел од желудникот и може да се прошири и на останатите органи, претежно во хранопроводот (езофагус), белите дробови, лимфните јазли и црниот дроб (хепар). Желудочниот карцином е причина за околу 800.000 смртни случаи годишно во светски размери...

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER