vw_bolesti | За Здравје


Error message

  • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

БОЛЕСТИ

                           
                           
                           
                       
  • Aкутен синузитис (Акутно воспаление на синусите)

     Автор:Д-р Љупчо ДамескиСпецијализант по Интерна медицинаСинусите претставуваат коскени шуплини,обложени со мукозна мембрана (слузница), исполнети со воздух и лоцирани во черепот, поточно околу носот.Постојат 4 сетови на т.н.параназални синуси и тоа :- два фронтални (челни) синуси,...

Pages

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER