vw_kategorii | За Здравје


Error message

 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 216 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 216 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 216 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 216 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 216 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 216 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 216 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 216 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 216 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 216 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
 • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

КАТЕГОРИИ

                           
                           
                           
                       
 • Дебелите деца можат да станат импотентни мажи

   Според истражувањата, дебелите деца имаат голем ризик да пораснат како импотентни мажи бидејќи нивното ниво на тестостерон е значително намалено. Научниците од Универзитетот во Бафало направиле истражување каде што ги споредиле резултатите од испитување на тестостеронот кај 25 деца со...

 • Неврохирургијата - последна надеж за спас од прекумерна телесна тежина

   Неврохирургијата е последната надеж за ефикасен спас од прекумерната телесна тежина, велат научниците. Операцијата на мозокот наречена “операција слабеење” е метода за ефикасно намалување на телесната тежина. Научниците од Универзитетот Pamukkale – Турција, за новинарите изјавиле дека се...

 • Совети кои ќе ви помогнат полесно да забремените

   Спротивно од несаканата бременост, многу луѓе патат од неможноста да останат бремени. Доколку неможете да останете бремени во период од една година, посетете лекар. Во меѓувреме, послушајте ги нашите кратки совети за да можете полесно да останете бремени и да си го подобрите здравјето.Никогаш...

 • Дали премногу и се верува на хемотерапијата?

   Според истражувањето објавено во New England Journal of Medicine, 69 % од луѓето кои имале рак на белите дробови и дури 81 % од луѓето со рак на дебелото црево во многу напреден стадиум, сметале дека хемотерапијата може да ги излечи, иако шансите за такво нешто се многу мали скоро и...

 • Ботокс – одобрен лек против мигрена

   Ботокс – одобрен лек против мигрена? Да, тому така. Британската агенција за контрола на лекови и медицински материјали го одобри ботоксот како лек против мигрена. Право на овој лек ќе имаат луѓето кои најмалку 15 дена во месецот имаат мигренозни главоболки и најмалку 8 дена јавуваат...

 • Морските алги можат да го регенерираат срцето после инфаркт

   Желатинозната течност од морските алги многу веројатно дека наскоро ќe стане тренд за пост инфарктно лекување на срцето. Морските алги најверојатно имаат моќ за регенерација на срцето.  До ова откритие дошол римскиот лекар д-р Фабио Миралди, од Римската болница Umberto. Тој на свој...

 • Пушењето во бременоста може да предизвика аутизам

   Пушењето е штетно по здравјето за секој еден човек и ова веќе многупати е кажано. Сепак, особено внимание се посветува на пушењето во бременоста, бидејќи мајките освен што му наштетуваат на своето здравје прават штета и врз здравјето на своето новороденче.  Веќе е докажано дека...

 • Болки во грлото, обична настинка или стрептокок?

   Чувствувате печење во грлото, горење и суво кашлање, чести болки и нелагодност. Се прашувате дали се работи за обична настинка или зад симптомите стои бактериска инфекција. Обичната настинка ќе помине лесно сама од себе, но стрептококот бара антибиотска терапија. Дали имате стрептокок или...

 • Цинкот ги намалува проблемите со дишењето

    Според најновите истражувања, цинкот ги намалува проблемите со белите дробови односно со дишењето. Според научниците, цинкот може да ја спречи предвремената смрт на децата со акутни белодробни инфекции. Студијата вклучила научници од Индија, Канада и Австрија и 96 деца на возраст...

 • Две моќни растенија за силен и моќен мозок

   Во природата постојат многу билки кои можат да ни помогнат за бистро и стабилно размислување. Денес ќе ви претставиме само две, доволно моќни да им конкурираат на сите останати, а еве за кои зборуваме. Гинсенг  Гинсенгот е древно растение кои во Азија се користи за многу цели,...

Pages

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER