vw_kategorii | За Здравје


Error message

 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 211 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 216 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 216 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 216 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 216 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 216 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 216 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 216 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 216 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 216 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Notice: Array to string conversion in views_plugin_cache->gather_headers() (line 216 of /home/zdravjem/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_cache.inc).
 • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
 • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

КАТЕГОРИИ

                           
                           
                           
                       
 • Алкохол во младоста, инфаркт во староста

  Лицата кои во текот на младоста претерано конзумирале алкохол подоцна имаат поголема опасност да добијат срцев и мозочен удар, соопштуваат американските научници во најновата студија. Во истражувањето се испитани повеќе од 2 800 возрасни лица. Стручњаците навеле дека оние кои многу пиеле...

 • Пливањето значи здравје

  Пливањето треба да се практикува преку целата година, бидејќи тоа е најдобриот начин за одржување на кондицијата, правилен начин за развој на сите мускули од телото, опуштање по стресни ситуации и воопшто, зачувување на здравјето. Нема подобар начин за одржување на кондицијата и водење на...

 • Употреба на мраз при третман на спортски повреди

  Мразот е еден од најдобрите средства за моментален третман на повредите. Ладењето, најчесто со мраз има позитивен резултат за ублажување на краткорочните симптоми кои настануваат после контузија, нагмечувања, исчашувања и слични акутни, често со спортска игра добиени повреди....

 • Најчести прашања и одговори при повреда на колено

  Повредите на менискусот (форма на перниче помеѓу зглобните површини кое помага во стабилизацијата и движењето) се едни од најчестите проблеми со коленото. Повредите на менискусот најчесто се случуваат при спортски активности, но можат да се случат и при помал напор кај постарите луѓе. За да...

 • Tribulus Terrestris – природен стимулатор на тестостеронот

  Трибулус терестрис има долга историја на користење како хербален додадок во лекување на состојбите како што се машката неплодност и ниското либидо, затоа што се смета дека го зголемува нивото на тестостерон во организмот. Спортистите исто така, ја употребуваат оваа билка во процесот на формирање на...

 • 10 продукти во исхраната кои ја зголемуваат мускулната маса

  Зголемувањето на мускулната маса зависи од начинот на исхрана во комбинација со вежби. Исхраната која ја предложуваат нутриционистите ширум светот, може да ви помогне во постигнување на саканиот изглед. Јајца Јајцата се богат извор на протеини. Едно јајце содржи од 6 до 8 грама протеини...

 • Клучот за избегнување на повторните повреди на глуждовите лежи во колкот и колената

  Скоро сите активни луѓе доживуваат истегнување и повреди во глуждовите во одредено време од животот. Новата студија на Универзитетот во Грузија сугерира дека повторливите повреди на глуждовите зависат од тоа како луѓето ги движат колковите и колената. Во минатото, специјалистите по спортска...

 • Кето-диета за бодибилдери – никако без консултација од лекар

  Бодибилдерите се познати по нивните екстремни физички вежби и нивниот дисциплиниран пристап кон исхраната и тренинзите. Кето диетата е метод кој го користат некои од бодибилдерите за да бидат максимално спремни за натпреварувањата. Употребувајќи ја оваа диета, која е со драстична рестрикција на...

 • Очилата за сонце задолжителни на скијачките терени

  Снежниот бран кој го зафати регионот создаде идеални услови за скијање и убав зимски одмор некаде на скијачките терени во Македонија и на познатите балкански зимски туристички дестинации. Сепак лекарите предупредуваат дека за време на престојот на планина мораме да носиме очила за сонце. Во...

 • Лумбаго

  Дефиниција: Лумбаго претставува блага до остра болка, или непријатност во долниот дел од грбот. Болката може да биде акутна или хронична доколку константно се чувствува во период од три месеци. Од оваа непријатна болка страдаат млади луѓе кои се занимаваат со тешка физичка работа како и луѓе во...

Pages

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER