vw_prasanja_odgovori | За Здравје


Error message

 • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
 • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

                           
                           
                           
                       
 • Крварење за време на сексуален однос

  Здраво.Моето прашање е во областа на гинекологијата. Редовно посетувам гинеколог.Имав проблеми со мочниот меур околу 3 години.Имав ешерихија коли.Меѓутоа, инфекцијата помина, престанав да мокрам често. Микробиолошките наоди беа добри. Меѓутоа, потоа ми се појави проблем да крварам за време и...

 • Крварење и циклопрогинова

  Здраво мојот проблем е во областа на гинекологијата. Веќе една година користам Циклопрогинова затоа што имав прекрварено пред циклусот и тоа многу обилно крварење. Ми дадоа инјекции и капки ергометрил и таблети примолутнор и неколку месеци ми беше во ред циклусот со циклопрогиновата и сега повторно...

 • Полицистични јајници и бременост

  Здраво. Мојот проблем е од областа на гинекологијата. Имено, имам полицистични јајници, од кои што десниот јајник е повеќе полицистичен. При мојата посета на гинекологот, каде што ми беше направен и ултразвук, не беше дадена никаква терапија. Паралелно имам и примарна дисменореја која што ја лечев...

 • Проблеми со детска исхрана во првите месеци

  Здраво! Моето дете е на 5 годишна возраст. До 9 месеци јадеше секаква храна а воедно и цицаше, но од тогаш наваму јаде само тестенини и млечни производи. Крвната слика му е добра. Како да му го вратиме апетитот за да јаде разновидна храна? Однапред ви благодарам.

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER